Idź przed siebie, nie tracąc Go z oczu

„Szczęśliwi, których droga nieskalana,

Którzy postępują zgodnie z prawem Pana.

Szczęśliwi, którzy słuchają Jego pouczeń,

całym sercem szukają Jego woli”

Psalm 119, 1-2

Często zastanawiamy się, w którą stronę pójść, jaką decyzję podjąć. Tymczasem, mamy Boga! Boga, który zawsze jest dostępny i nigdy nas nie odtrąci. Boga, który jest samą miłością. Boga, który po prostu jest najlepszym Tatą!

W dzisiejszym świecie, coraz trudniej o autorytety. Gubimy się, nie wiemy co myśleć o tym co obecnie się dzieje w naszym życiu. Jednak, wtedy ON wychodzi nam naprzeciw! Poucza nas, abyśmy Jego słowa nie tylko słuchali, ale również wypełniali je. Bóg, chce naszego zaufania. Pragnie, aby wszystkie troski i zmartwienia zdać na Niego. Tata, daje w obfitości. Przede wszystkim obdarza nas Swoim Świętym Duchem, który nieustannie nam towarzyszy i pokrzepia nasze serca.

Nie bójmy się iść! Z Nim nigdy nie będziemy się bać. Nawet jeśli przez grzech zbłądzimy, On szuka nas i przyprowadza do siebie. Czytamy w Ewangelii wg. Św. Łukasza ( 15, 4-6 ):               

„Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie szuka tej zaginionej, aż ją znajdzie? A kiedy ją znajdzie, bierze ją z radością na ramiona. Po powrocie do domu, zwołuje przyjaciół i sąsiadów i mówi im: <<Cieszcie się za mną, bo znalazłem moją zaginioną owcę>>.”

Podejmij decyzję – Postaw na Boga! Bez Jego łaski, nawet kroku uczynić nie możemy. Poznawaj Go codziennie, nie tylko w Słowie Bożym, Eucharystii ale również, w drugiej napotkanej osobie na swojej drodze. Wiedz, że nie spotykasz jej przypadkiem. Jak mówią: „Przypadek to świeckie imię Ducha Świętego.”.

Pozwól, aby to On działał. Nie stawiaj oporów, ale zostaw wszystko i wpatrując się w Niego wyrusz i oczekuj Królestwa Bożego!

NIE BÓJ SIĘ, WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ, JEST PRZY TOBIE CHRYSTUS!

 

Posts created 3

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.